Test IoMet polega na wypełnieniu formularza, który przesyłany jest do firmy Nutergia Laboratory. Tam opracowywany jest pod kątem niedomagań, obciążeń organizmu, nawyków żywieniowych i środowiska, w jakim przebywa osoba poddawana testowi. Wynikiem są sugestie dla diagnosty, w jaki sposób zneutralizować zagrożenia i wspomóc powrót do dobrego samopoczucia i zdrowia. Przeszkolony diagnosta koryguje wyniki testów i zaleca najodpowiedniejszą kurację.
Koncepcja oparta jest na założeniach mikroodżywiania komórkowego, interdyscyplinarnej dziedziny łączącej elementy medycyny, farmacji i dietetyki, powstałej w wyniku badań nad molekularnymi przyczynami chorób cywilizacyjnych.

 

Obraz

Celem AKTYWNEGO ODŻYWIANIA KOMÓRKOWEGO jest precyzyjne zbliżenie pacjenta, tak bardzo, jak jest to możliwe, do stanu energii, witalności i harmonii, będących synonimem zdrowia. Jest to terapia, która szanuje indywidualność biochemiczną jednostki. Nie leczy choroby, ale osobę, która jest chora. Nie opiera się na zwalczaniu choroby, ale na potencjalizacji zdrowia.


Aktywne Odżywianie Komórkowe to koncepcja, która w swych założeniach zaczyna terapię od rozpoznania obszaru odpowiedzialnego za manifestowane objawy (np. niedobory konkretnych minerałów), reguluje ten obszar (uzupełniając niedobory lub neutralizując niepożądane, szkodliwe dla organizmu nadmiary) a dopiero potem, w razie potrzeby, proponuje dodatkową konkretną remineralizację.
Prosty przykład: komórka, w której zaburzona jest równowaga kwasowo-zasadowa, aby zrekompensować nadmiar kwasu, będzie wykorzystywać różne mechanizmy buforujące, co w efekcie prowadzi do niedoborów magnezu, wapnia, potasu itp. Regulacja równowagi kwasowo-zasadowej poprzez dietę, ruch i odpowiednią suplementację powinna doprowadzić do wyrównania powstałych niedoborów. Jeśli zaczniemy od suplementacji niedoborów, a nie usuniemy ich przyczyny, nie osiągniemy oczekiwanych efektów.


Zagadnienie jest bardzo ciekawe, ponieważ rozpatruje związki między prawidłowym poziomem witamin, minerałów, pierwiastków śladowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych, aminokwasów, flawonoidów, probiotyków, a prawidłowym funkcjonowaniem komórki.